Globalne trendy 2018

 

Na całym świecie, nieufność obywateli zamieniła się w powszechną pogardę względem zakorzenionych partii politycznych, których drakońskie środki oszczędnościowe i polityka gospodarcza karania przedsiębiorców rzuciła miliony w kierunku biedy i pchnęła miliony demonstrantów na ulice. Wojny, niepokoje społeczne, bunty i rewolucje będą tylko niektórymi z kart rozgrywanych przez wściekłą publikę, która straciła wszystko i nie ma nic więcej do stracenia.

polityka społeczeństwo

Zamożni inwestorzy, absolwenci uczelni bez pracy, wykwalifikowani i niewykwalifikowani robotnicy będą migrowali z ich przeludnionego, zatłoczonego i bardzo zanieczyszczonego kraju do obcych brzegów. Gdzie są nowe obszary dla wzrostów? Jakie działania zostaną podjęte, aby powstrzymać lub kontrolować trend? Kto na nim skorzysta? Kto straci? Jakie są zagrożenia i szanse?Czy rządzący usłyszą przebudzenie? Czy będą próbowali je zdusić i utopić? Słyszane czy nie, ruch ten jest nie do zatrzymania. To będzie walka klas społecznych. Co to oznacza? Gdzie zbierze największe żniwo? Czy protesty i niepokoje jutra przyniosą pokój i oświecenie, które doprowadzi do Wielkiego Przebudzenia  2.0?
Opracowanie:
Gerald Celente, Trends Research Institute
USA

Gerald Celente, założyciel i dyrektor Trends Research Institute, jest uważany za najlepszego na świecie eksperta badającego trendy, wizjoner, cieszy się zaufaniem na całym świecie jako autorytet w kwestiach dotyczących prognozowania, analizowania i śledzenia trendów. Celente jest wydawcą Trends Journal® i autorem wydawnictw Trends 2000 oraz Trend Tracking.

byt niematerialny

że nadmierne regulacje państwowe, opodatkowanie i nadchodzące załamanie gospodarcze tworzą podstawy upadku w kierunku jawnego społeczeństwa “totalitarnego”.
“Po pierwsze, politycy przypisują sobie coraz większe uprawnienia po tym jak udaje im się przekonać mieszkańców do potrzeby jeszcze większej ingerencji, choć problemy są tworzone przez ich ingerencje w pierwszej kolejności”, pisze Christensen powołując się na Unię Europejską jako przykład. “Jeden błąd niezmiennie prowadzi do żądań jeszcze większego rozszerzenia władzy, prowadząc do nowych błędów.”

“Świadomy wysiłek ze strony klasy politycznej, aby osłabić i ograniczyć wolność i kapitalizm, nie pozwala aby wolny rynek działał sprawnie, “co oznacza, że leżące u podstaw siły ludzkiej pomysłowości i kreatywności są powstrzymywane i stają się coraz bardziej bezsilne, aby wyciągnąć nas z bagna w którym jesteśmy”
. Faszyzm korporacyjny, czy też “ludzie biznesu korzystający z łaski rządu w zamian za rezygnację z niezależności” to kolejne z ostrzeżeń , które stało się już faktem.
Tematem przewodnim Christensena jest jego twierdzenie, że politycy mogą przeżyć tylko w irracjonalnym społeczeństwie i dlatego ciągle trzeba tworzyć problemy, a następnie odwołać się do emocji i pozować na wybawicieli by pozostać istotnym i przejąć władzę.“[Obecny irracjonalny świat] stwarza dużą szansę dla polityków, którzy intuicyjnie wiedzą, że w racjonalnym świecie, byłby niewielki popyt na ich usługi,” pisze Christensen. “Tylko w irracjonalnym, emocjonalnym wszechświecie, gdzie oportuniści mogą uzyskać dostęp do mediów i posłuchu by wyrazić “uczucia”, starając się przyjąć moralną podstawę, bez względu na to jak bezzasadna jest ona w rzeczywistości – tylko w takim środowisku, będąc niemalże w pełni bezproduktywnym można przetrwać, i prosperować z pustej mowy i trzeciorzędnych występów aktorskich.”
Christensen podkreśla również fakt, że zwiększenie częstości występowania uciążliwych polityk podatkowych, jak np. we Francji, niszczących firmy i miejsca pracy, zmusza przedsiębiorców do ucieczki z kraju – nawet do miejsc, takich jak Rosja – w dążeniu do znalezienia własnego miejsca, gdzie wolny rynek może się rozwijać i nie jest duszony przez rozporządzenia i opodatkowania.
Facebook