Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reiki i siła symboli

reiki symbole

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 tarwan

tarwan

    Administrator

  • Administrators
  • 96 postów
  • LocationSpace

Napisany 15 January 2017 - 07:54 PM

Metody Reiki nie można oceniać wg kryteriów naukowych, nie da się wyjaśnić jej działania za pomocą analizy rozumowej. W przypadku Reiki mamy do czynienia z energiami i siłami, trudnymi do zrozumienia dla żyjącego w zawrotnym tempie człowieka doby komputerów. Aby pojąć czym jest Reiki, potrzeba takiego postrzegania świata, które obok naukowo stwierdzonych faktów – przyjmuje także wiedzę ezoteryczną.

 

Reiki  jest japońskim określeniem „uniwersalnej energii zyciowej”, boskiej siły, niezbędnej do życia każdej istocie. (…) Dr Mikao Usui, japoński teolog, od którego nazwiska nazwano system (Reiki-do w systemie Usui) natrafił po wielu latach intensywnych poszukiwań na zapis starej, zapomnianej sztuki uzdrawiania, polegającej na przekazywaniu energii życiowej.

 

Długo poszukiwaną informację odnalazł w pismach jednego z uczniów Buddy w pewnym buddyjskim klasztorze, a odkrycie to miało miejsce w końcu ubiegłego stulecia. Po 21-dniowym poście, spędzonym na medytacji, dr Usui doświadczył wizji, podczas której został wtajemniczony w zapomnianą sztukę uzdrawiania. Od tego momentu dr Usui był w stanie przekazywać energię Reiki i uczyć innych, aby także mogli stać się swoistymi „przekaźnikami” uniwersalnej energii życiowej. Dzięki wielkim mistrzom: Chujiro Hayashi, Hawayo Takata i Phyllis Lei Furumoto, wiedza o Reiki dotarła doświata zachodniego. Historię Reiki pięknie opisali Bagiński i Sharamon, oraz Paula Horan (…).

„Reiki to wszechogarniająca boska wibracja radości i życia. Wielu ludziom trudno jest zaakceptować tego rodzaju abstrakcyjny – na pierwszy rzut oka – punkt widzenia i nawet jeśli twierdzą, że rozumieją, w czym rzecz, przeważnie ulegają złudzeniom.”

„Reiki nie jest ani pozytywna, ani negatywna. Stanowi najwyższą wibrację energii życiowej, jaką dysponuje człowiek. Energia ta jest emanacją Boga w Tobie i daje Ci nieograniczone możliwości. Łączy Cię ze światem i umożliwia poczucie bycia z nim jednością. Wszystkie ludzkie problemy i zaburzenia zdrowia biorą się z mylnego przekonania, że jesteś osobnym bytem skazanym na samotność.”

 

„Sens terapii Reiki polega na tym, że przyjmujący energię życiową sam podświadomie decyduje, ile jej pragnie. Siła Reiki nie jest wtłaczana do ciała, lecz „wchłaniana” przez uzdrawianego. Reiki dopasowuje się zawsze do potrzeb danej osoby.”#2 admikosmos

admikosmos

    Administrator

  • Administrators
  • 4 postów

Napisany 06 November 2018 - 12:14 PM

:)Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: reiki, symbole

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników