Skocz do zawartości


Zdjęcie

DEBATA SPIRYTYSTYCZNA


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 marekmalwa53

marekmalwa53

    Zawansowany

  • Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 12 December 2013 - 01:49 PM

Nie macie tu wprawdzie działu poświęconego spirytystom, ale jest o teozofii:).

Chciałbym was poinformować o debacie w Warszawie, może ktoś z was wpadnie i zabierze głos w dyskusji...
Poniżej zamieszczam info.

„Spór o duchy”

Czym naprawdę jest spirytyzm?

Czy można naukowo udowodnić istnienie duchów? Czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt? Czy spirytyzm to zwykłe oszustwo i manipulacja, czy może odpowiedź na odwiecznie stawiane sobie przez ludzi pytania: „Kim jesteśmy? Skąd przychodzimy? Dokąd zmierzamy?”.

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na debatę, w której wezmą udział przedstawiciel grupy badawczej INFRA, reprezentującej racjonalistyczne podejście do tematu kontaktu z duchami i przedstawiciel Polskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych, które nawiązuje do tradycji XIX-wiecznego spirytyzmu.

Grupa INFRA: założona w 2008 roku nieformalna grupa ludzi zajmujących się zjawiskami niezwykłymi, jednakże nie powtarzających oklepanych schematów starając się wprowadzać nowe teorie i eliminować mity. Wielkie słowa potrzebują wielkich dowodów, zaś nic tak nie szkodzi zjawiskom niezwykłym jak niedopowiedzenia. Czy nauce uda się wreszcie zbliżyć choć o krok do tajemnicy UFO, życia po śmierci czy niezwykłych ludzkich zdolności?


Polskie Towarzystwo Studiów Spirytystycznych: założone w 2009 roku jest jedynym działającym w Polsce oficjalnym stowarzyszeniem, którego statutowym celem jest rozpowszechnianie naukowej i filozoficznej strony spirytyzmu; jego członkowie reprezentują Polskę w pracach Międzynarodowej Rady Spirytystycznej, a także organizują na terenie naszego kraju spotkania i wykłady najbardziej znanych na świecie spirytystów i mediów, takich jak np. Divaldo Pereira Franco.


0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników