Skocz do zawartości

Zdjęcie

Teozofia różokrzyżowców

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 marekmalwa53

marekmalwa53

Zawansowany

• Members
  • PipPip
  • 11 postów

Napisany 12 December 2013 - 01:45 PM

Teozofia różokrzyżowców wydaje się być świetnym "antidotum" na dzisiejsze powszechnie panujące poglądy :
- materializm
- ateizm
Postawy prowadzące do wielu błędów.
Treść wykładów na stronie głównej jest bardzo głęboka i wymaga wiele uwagi, aby je zrozumieć.              

#2 Róża

Róża

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 January 2014 - 11:08 PM

Sama Teozofia różokrzyżowców nie stanie się antidotum. Nie będzie "tabletką". którą da się połknąć.

Bo trzeba przeczytać ale także przemyśleć.

A z tym myśleniem, jak w innym wątku wspomniałam, to jest dość trudno.

No a potem trzeba jeszcze coś przemienić w sobie. Dopiero ta przemiana i przemiana emanująca na otoczenie - może stać się antydotum. A przynajmniej moim zdaniem.

Rozumiem jednak, że zapraszasz do dyskusji nad wyładami?

#3 tarwan

tarwan

Administrator

• Administrators
  • 96 postów
  • LocationSpace

Napisany 06 January 2014 - 01:18 PM

Z tego co wiem to sa stowarzyszenia rózokrzyzowców w Polsce.Niestety ale nie bywam na tych spotkaniach.
Zupełnie inna dziedziną jest teozofia.
Oczywiście dziedzina wymierajacą.Zostałem swego czasu ostro zaatakowany za próby łaczenie antropozofii i teozofii.
Z biografii twórców teozofii wiemy że nastapił rozłam i "każdy " poszedł swoja drogą.Miedzynarodowe strony dotyczace teozofii zniknęły.
Zostali tylko czytelnicy którzy cytują i wspominają czasy istnienia teozofii. Z moich badań psychometrycznym nie ma już zadnego mistrza czy też aktywnych kontynuatorów teozofii.
Można powiedzieć że rozłam wygrał Rudol Steiner i jego antropozofia.Nadal istnieja szkoły zwane Szkołą waldorfską - niem. die Freie Waldorfschule; ang.: Rudolf Steiner School- .Pierwsza szkoła tego typu powstała w Stuttgarcie Niemcy w 1919 roku.W Polsce sa między innymi w Krakowie i Poznaniu.

#4 Róża

Róża

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 January 2014 - 10:19 PM

Z tego co wiem to sa stowarzyszenia rózokrzyzowców w Polsce.Niestety ale nie bywam na tych spotkaniach.
Zupełnie inna dziedziną jest teozofia.
Oczywiście dziedzina wymierajacą.Zostałem swego czasu ostro zaatakowany za próby łaczenie antropozofii i teozofii.
Z biografii twórców teozofii wiemy że nastapił rozłam i "każdy " poszedł swoja drogą.Miedzynarodowe strony dotyczace teozofii zniknęły.
Zostali tylko czytelnicy którzy cytują i wspominają czasy istnienia teozofii. Z moich badań psychometrycznym nie ma już zadnego mistrza czy też aktywnych kontynuatorów teozofii.
Można powiedzieć że rozłam wygrał Rudol Steiner i jego antropozofia.Nadal istnieja szkoły zwane Szkołą waldorfską - niem. die Freie Waldorfschule; ang.: Rudolf Steiner School- .Pierwsza szkoła tego typu powstała w Stuttgarcie Niemcy w 1919 roku.W Polsce sa między innymi w Krakowie i Poznaniu.

#5 Róża

Róża

Początkujący

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 January 2014 - 10:28 PM

"Niestety nie bywam na ich spotkaniach" - Czy istotnie tego Ci brak? Zapewne nie, bo byś bywał jakbyś chciał. Tak myślę ale mogę się mylić.

Czy można natomiast powiedzieć, że wygrał Rudolf Steiner?

W jakiś sposób jego "alternatywa kulturowo cywilizacyjna" się obroniła jakoś, bo przyniosła rozwiązania praktyczne: edukacja (szkoły i przedszkola waldorfskie), medycyna, rolnictwo. Oprócz Krakowa i Poznania szkoły są w Warszawie, a przedszkola też.

Ale edukacja to w sumie propozycja antropozoficznych rozwiązań dla tych którzy antropozofią się nie interesują.

Natomiast  mam wrażenie, ze antropozofia jako taka nie wzbudza zainteresowania w Polsce, a jeżeli już to bardzo "blade"

W Polsce trudno powiedzieć o "wygranej".

Od pewnego czasu szukam ludzi zainteresowanych żeby sobie razem popracować - i nic.

Antropozofia zresztą poczuwa się do różokrzyżowego dziedzictwa jak najbardziej

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników